Дивне або з дефектом? Які основні дефекти вина, чим вони спричинені та як можливо їх розпізнати? Пропонуємо короткий гайд який допоможе тобі зорієнтуватись у виявленні негативних відчуттів, які можуть виникнути під час дегустації.

Оксидація

Простими словами це потрапляння в вино кисню. Оксидація можлива під час бродіння, витримки або зберігання. Деякі вина, такі як Мадера, Портвейн Tawny, Херес Олоросо та Амонтільядо підлягають контрольованому окисненню для отримання особливого букета. Однак для більшості вин будь-який натяк на окиснення вважається дефектом. Таке вино не буде мати свіжості та залишить злегка гіркий присмак.

Редукція

Процес викликаний нестачею кисню. Дефект легко ідентифікувати, якщо вино пахне часником, сіркою, паленими сірниками або гумою. Для його усунення достатньо збагатити вино киснем, продекантувати.

Летюча кислотність

Дефект зумовлений високою кількістю оцтової кислоти у вині. Може виникнути під час ферментації або після неї та надає винам запах оцту.

Бретт

Запах спітнілого сідла та невипраних шкарпеток є ознакою присутності у вині дріжджів Brettanomyces. Вино може заразитись цими бактеріями в процесі бродіння та витримки.

Коркова хвороба

Досить поширений дефект серед вин, закритих натуральною корковою пробкою. Причиною  є сполуки 2,4,6-трихлоранізолу, які попадають в корок через грибок. Зразу після відкриття пляшки необхідно понюхати корок, якщо він відвіватиме мокрим картоном, пліснявою або вологою землею – це свідчить про його хворобу. Якщо корок встиг зіпсувати вино, то воно матиме таку ж саму неприємну ароматику.

Світло

Вплив світла на вино негативно змінює його характеристики та надає йому запах обвугленої капусти. Такому дефекту більш схильні рожеві вина які часто розливають в прозорі пляшки.  Темно-зелені пляшки допомагають запобігти цій проблемі, але краще із завданням справляється темно-бурштинове скло. Вина, особливо в прозорих пляшках, що знаходяться у вітрині магазину краще не купляти – мабуть їх букет вже зіпсований.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *