Хто такий сомельє, його обов’язки та навички

Напевно багато з вас уявлять вишуканий ресторан та особу, що прекрасно володіє техніками подачі вина, але така картина була актуальною декілька років тому. На сьогоднішній день сомельє має справу зі світом вина на 360º починаючи від управління винним льохом та винною картою до вибору вин торгівельних мереж. 

Сомельє – це професіонал винної галузі який займається селекцією та подачею вин. Основною компетенцією якого є дегустація під час якої він здатний провести органолептичний аналіз вина, знає як оцінити його тип, хроматичні тони, якість, нюхові характеристики та стан збереженості. Роль сомельє є схожою з роллю дегустатора, але він не простий дегустатор та його навички набагато складніші. Сомельє вміє презентувати вино, подавати, а також гармонійно поєднувати його з їжею.

В ресторанному бізнесі сомельє тісно співпрацює з шеф-кухарем та менеджером, узгоджуючи страви які будуть запропоновані клієнту та складає відповідну винну карту. Він має добре орієнтуватися в основних виробничих територіях так як саме на нього покладається відповідальність за закупівлю вин. 

Сомельє працюють не тільки в ресторанах, а й у виноробнях, винотеках, wine барах або надають консультаційні послуги підприємствам винної сфери.

Як стати сомельє

Останнім часом професія сомельє набирає все більшої популярності. Щоб стати сомельє, необхідними є певні навички з світу вин, які можливо отримати завдяки спеціальній професійній підготовці. Курси сомельє складаються з декількох рівнів які охоплюють такі предмети як виноградарство, енологія, енографія (територіальний розподіл вин та вирощування винограду), методи дегустації та поєднання вина з їжею. Завершення курсу сомельє передбачає складання іспиту та отримання диплома. В Україні існують різні школи сомельє які є доступними для всіх, не зважаючи якої ти професії.

 Заробітна плата сомельє

В середньому заробітна плата сомельє в Україні становить 11000 грн в місяць. Цифри коливаються також в залежності від рівня професійності (помічник сомельє, сомельє або шеф-сомельє) та місця праці.