За підрахунками, в цілому світі культивується близько 5000 сортів виноградної лози; деякі з них вирощуються виключно на визначених територіях, так звані автохтонні сорти та міжнароднікультивація яких присутня в цілому світі. Країна, що налічує найбільшу кількість автохтонних виноградників є Італія (близько 1200 сортів), в той час як більшість міжнародних сортів пішли саме з Франції, яка першою почала розвивати цю культуру. Практично всі виноградні сорти Франції відносяться до міжнародних. Найчастіше експортуються сорти невибагливі в догляді. Таким чином ймовірність їх адаптації до іншої місцевості є вищою. Але, смак та аромат винограду, а згодом й вина буде відрізнятись, адже теруар має великий вплив на властивості цього продукту.

ОСНОВНІ МІЖНАРОДНІ СОРТИ ЧОРНОГО ВИНОГРАДУ

Cabernet Sauvignon (Каберне Совіньйон) 

Бордо (Франція)

Вина з Каберне Совіньйон характеризуються червоно-рубіновим кольором, а менш молоді вина змінюють колір на гранатовий. Вина ідентифікуються завдяки наявності сильних і чітких ароматів плодів чорних ягід як чорна смородина, вишня, слива, та чорниця. Присутніми є  бальзамічні аромати та нотки спецій. Вина з Каберне Совіньйон підлягають довгій витримці, в результаті чого фруктові аромати перетворюються в джеми, аромати какао та шоколаду – надаючи вину вишуканості.

Merlot (Мерло)

Бордо (Франція)

Вина отримані з Мерло відрізняються своєю м’якістю, насиченістю та червоно-рубіновим кольором. Ніс дозволить чітко розпізнати червоні ягоди (малина, ожина, смородина) та класичний запах підліску в поєднанні з трав’янистими  спеціями як орегано й тим’ян.

Syrah/Shiraz (Сірá/Шираз)

вважається, що походить з Шираз (Іран) 

Сірá дають вина червоно-рубінового кольору з фіолетовим відтінком. Вина Сіра насичені фруктовим ароматом з натяком на дрібні чорні ягоди та прянощі, а особливо чорний перець. Характеризується гарною структурою, стійкістю, м’якістю та свіжістю танінів.

Pinot Noir (Піно Нуар)

Бургундія (Франція)

Піно Нуар породжують червоні вина не з дуже насиченим кольором, досить прозорі та низьким вмістом таніну. Молоді вина Піно Нуар характеризуються фруктовими (полуниця, малина, вишня, ожина) та квітковими (троянда, фіалка) відтінками, в той час як витримані вина відрізняються більш вишуканими та складними нотками (шкіра, прянощі, тютюн та підлісок).

ОСНОВНІ МІЖНАРОДНІ СОРТИ БІЛОГО ВИНОГРАДУ

Chardonnay (Шардоне)

Бургундія (Франція)

Вина Шардоне варіюють від солом’яно-жовтого до золотисто-жовтого кольору в залежності від типу та часу бродіння. На ніс добре відчутні аромати стиглих фруктів в особливості яблуко, банан та ананас. Витримка Шардоне в деревині додає вину третинні аромати, збагачуючи його букет нотками кави, меду, масла, карамелі та ванілі.

Sauvignon Blanc (Совіньйон Блан)

Бордо (Франція)

Відмінними рисами вин є трав’янисті та рослинні аромати, що варіюють від зеленого перцю до кропиви, від томатного листя до скошеної трави. Фруктові нотки цього винограду нагадують екзотичні фрукти як ананас та банан. Тоді як квіткові нагадують бузину та глід.

Sémillon (Семільйон)

Бордо (Франція)

Вина отримані з цього виноградника мають солом’яно-жовтий колір із золотистим відтінком. На смак вони квіткові та фруктові з неабиякою свіжістю. Основними фруктовими ароматами є лимон, яблуко, груша та зелена папая. Виноград отриманий в регіонах з теплим кліматом надає вину смак зрілих фруктів (персик, манго, папая).

Chenin Blanc (Шенен Блан)

Долина Лаури (Франція)

Букет Шенен Блан чарує своїми найтиповішими ароматами як мед і солома, тоді як основним фруктом є яблуневий сад. В келиху поєднуються всі сорти яблук, від червоного до жовтого. Не бракує й тропічних, цитрусових та трав’янистих ароматів. Свіже, солодкувате, наповнене квітами та мінералами, з міцною структурою та неабиякою кислотністю – це вино залишає незабутнє задоволення.

Riesling (Рислінг)

Німеччина

Вина з Рислінгу характеризуються солом’яним кольором із зеленуватим відтінком. Ніс не розкішний, але прекрасний, з натяком на персик, цитрусові, вуглеводні та інші мінеральні тони. Присутність запаху бензину може здаватися химерним, але додає дуже інтригуючої нотки. Кожен аромат Рислінгу – це елементи, що в поєднанні породжують елегантність.