Загальна площа виноградників: 872 000 гектарів

Загальна кількість виробленого вина: 41,9 мільйон гектолітрів (2019)

Сорти чорного винограду

Cabernet Franc (Каберне Фран) – міжнародний сорт чорного винограду походженням з Жиронди (Франція). Каберне Фран надає своїм винам елегантність та структуру. Характерним ароматом є перець та фрукти.

Cabernet Sauvignon (Каберне Совіньйон) – міжнародний сорт чорного винограду походженням з Бордо (Франція). Недавні генетичні тести підтверджують, що Каберне Совіньйон походить в результаті схрещування Каберне Франка з білим сортом винограду Совіньйон. Вина Каберне Совіньйон інтенсивного червоно-рубінового кольору, фруктові та з хорошою структурою.

Carignan (Каріньян) – технічний сорт чорного винограду походженням з Іспанії. Зазвичай Каріньян використовують для купажування, він є досить важким сортом для роботи виноробів із-за високої кислотність та сильних танінів. Щоб отримати вишукане моносортове вино необхідно багато навичок.

Gamay (Ґаме) – французький сорт чорного винограду, поширений також на території Італії. Отримані вина мають червоно-рубіновий колір з фіолетовим відтінком та інтенсивним ароматом дрібних червоних фруктів.

Grenache (Ґренаш) – технічний сорт чорного винограду, походження якого досі не встановлено. Як відомо, Ґренаш – той самий сорт винограду, який вирощується в Італії під назвою Каннонау і в Іспанії з назвою Ґарнаха. З цього винограду отримуються вина з високим вмістом алкоголю, низькою кислотністю та інтенсивним ароматом (дуже стиглі червоні плоди, слива).

Malbec (Мальбек) – французький сорт чорного винограду, поширений в Італії та Аргентині. Вина характеризуються темним забарвленням, схожим на чорнило. Моносортові, молоді вина з Мальбек нагадують свіжість лісу, аромат чорниці, черешні та сливи з натяком на підлісок та папороть. Мальбек – м’яке, витончене за структурою та профумами.

Merlot (Мерло) – технічний сорт чорного винограду походженням з Жиронди (Франція). Відноситься до міжнародних сортів. Отримані вина мають насичений колір, м’які та структуровані з фруктовим ароматом.

Nielluccio/Sangiovese (Ньєллуччьйо/Санджовезе) – італійський сорт чорного винограду найбільш поширений в регіоні Тоскана, а також вирощується починаючи з регіону Романья і аж до самої Кампанії. Винам з Санджовезе характерний фруктовий аромат та високий вміст танінів.

Petit Verdot (Пети Вердо) – сорт чорного винограду регіону Бордо (Франція), поширений також в Каліфорнії та деяких зонах Італії. З винограду Пети Вердо отримуються вина інтенсивного червоно-рубінового кольору, з фруктовим і квітковим ароматом та характерною ноткою спецій в період гарного врожаю. Вина мають виражені, але м’які таніні та підлягають довгій витримці.

Pinot Meunier (Піно Меньє) – французький сорт чорного винограду поширений на території регіону Шампань. Меньє використовують як інгредієнт для створення шампанського. Моносортні вина з Меньє дуже схожі з винами Піно Нуар, але мають свою характеристику. Отримані вина з цього виноградника мають середню структуру та фруктовий аромат (малина, чорниця).

Pinot Noir (Піно Нуар) – французький сорт чорного винограду, відноситься до міжнародний сортів та вважається одним з найблагородніших сортів світу. Червоні вина отримані з Піно Нуар мають низький вміст танінів та хорошу кислотність. На ніс добре відчутні аромати червоних фруктів та квітів.

Sciacarello (Шакарелло) – італійський сорт чорного винограду, культивується виключно на острові Корсика (Франція). Вина Шакарелло характеризуються чудовим ароматом кави, малини та жареного мигдалю. Придатні для довгої витримки.

Syrah (Сіра) – міжнародний сорт чорного винограду, експортований з Франції. Вина червоно-рубінового кольору з фіолетовим відтінком, інтенсивним ароматом, нотками дрібних ягід та спецій, особливо чорного перцю. Структуроване та свіже.

Сорти білого винограду

Aligoté (Аліготе) – французький сорт білого винограду походженням з Бургундії. Аліготе є дуже популярним сортом в Румунії, Болгарії, Україні, Молдові, Грузії та Казахстані, де його використовують в основному для виготовлення ігристих вин. Вина з Аліготе мають чудову кислотність та делікатний аромат.

Chardonnay (Шардоне)– міжнародний сорт білого винограду, який вирощується у всіх виноробних районах світу. Походить Шардоне з Франції. Вина з Chardonnay характеризуються делікатним ароматом екзотичних фруктів (особливо ананас), елегантним смаком та гармонійністю.

Chenin Blanc (Шенен Блан) – французький сорт білого винограду, який відноситься до міжнародних сортів. З Шенен Блан виготовляються як сухі так і кріплені вина з чудовим букетом, що поєднує аромат меду, соломи та яблука.

Gewürztraminer (Ґевюрцтрамінер) – міжнародний винний сорт винограду, що походить з містечка Tермено (Трентіно-Альто Адідже, Італія). Вина з Gewürztraminer характеризуються потужним ароматним букетом (троянда, пряний перць, гвоздика, зірковий аніс, ананас та маракуя).

Grenache Blanc (Ґренаш Блан) – технічний сорт білого винограду. Вважається, що Гренаш Блан виник в результаті мутації червоної версії Гренаш в Іспанії і, згодом, поширився у Франції. Вина, отримані з цього винограду характеризуються високим вмістом алкоголю та низькою кислотністю, з цитрусовими та трав’янистими нотками.

Muscadelle (Мускадель) – французький технічний сорт білого винограду. Виноград Мускадель використовується для виробництва як білих так і родзинкових вин (Сотерн).

Pinot Gris (Піно Грі) – технічний сорт винограду походженням з Бургундії (Франція), поширений на всіх континентах. Незважаючи на те, що шкірка винограду має червоне забарвлення, цей виноград відносять до білих сортів. Вина отримані з Pinot Gris характеризуються фруктовим смаком та хорошою структурою.

Riesling (Рислінг) – німецький сорт білого винограду з якого виготовляють сухі, ігристі та десертні вина. Рислінг – ароматний сорт, вина якого характеризуються чудовим фруктовим букетом (особливо персик та абрикос).

Sauvignon Blanc (Совіньйон Блан) – ароматний сорт білого винограду походженням з Бордо (Франція). Совіньйон Блан – один з найпоширеніших сортів білого винограду в світі. В залежності від клімату отримані вина будуть характеризуватись трав’янистими або фруктовими нотками.

Sémillon (Семільйон) – є одним з відомих сортів білого винограду регіону Бордо (Франція). В поєднанні з Совіньйон Блан – утворюють відоме французьке родзинкове вино Сотерн. На смак вино солене, фруктове та свіже.

Vermentino (Верментино) – напів ароматний сорт білого винограду, поширений в Лігурії, Тоскані та на острові Сардинія (Італія). Походження цього сорту невідоме, але вважається, що Vermentino був завезений з Іспанії. Вина характеризуються делікатним ароматом та сухі на смак.

Viognier (Віоньє) – французький технічний сорт білого винограду походженням. Вина Віоньє мають унікальні характеристики, що нагадують структуру Шардоне зі свіжістю Совіньйона, а ніс пропонує тропічні нотки Ґевюрцтрамінера.