Загальна площа виноградників: 975 000 гектарів

Загальна кількість виробленого вина: 34,3 мільйона гектолітрів (2019)

Сорти чорного винограду

Bobal (Бобаль) – технічний сорт чорного винограду іспанського походження. Використовуєтьмя для виробництва червоних, рожевих сухих та ігристих вин. Вина характеризуються інтенсивним забарвленням, нотками шоколаду та сушених ягід.

Cabernet Sauvignon (Каберне Совіньйон) – міжнародний сорт чорного винограду походженням з Бордо (Франція). Недавні генетичні тести підтверджують, що Каберне Совіньйон походить в результаті схрещування Каберне Франка з білим сортом винограду Совіньйон. Вина Каберне Совіньйон інтенсивного червоно-рубінового кольору, фруктові та з хорошою структурою.

Carignan (Каріньян) – технічний сорт чорного винограду походженням з Іспанії. Зазвичай Каріньян використовують для купажування, він є досить важким сортом для роботи виноробів із-за високої кислотність та сильних танінів. Щоб отримати вишукане моносортове вино необхідно багато навичок.

Garnacha (Ґарнаха) – технічний сорт чорного винограду, походження якого досі не встановлено. Як відомо, Ґарнаха – той самий сорт винограду, який вирощується в Італії під назвою Каннонау і у Франції з назвою Ґренаш. З цього винограду отримуються вина з високим вмістом алкоголю, низькою кислотністю та інтенсивним ароматом (дуже стиглі червоні плоди, слива).

Hondarrabi Beltza (Хондаррабі Белза) – іспанський сорт чорного винограду, використовується для виготовлення червоних та рожевих вин Txakoli (Ксаколі). З цього винограду отримуються легкі та фруктові вина.

Mencía (Менсія) – червоний сорт винограду, завезений та вирощуваний переважно на північному сході Піренейського півострова ще з часів Стародавнього Риму. Отримані вина мають високий вміст танінів, ароматичні, фруктові, свіжі та легкі.

Monastrell/Mourvèdre (Монастрель/Мурведр) – іспанський сорт чорного винограду. Вина з Мурведру мають насичений колір та високий рівень танінів, високий рівень алкоголю та гарний потенціал для витримки. Характериними ароматами є ожина та вишня.

Syrah (Сіра) – міжнародний сорт чорного винограду, експортований з Франції. Вина червоно-рубінового кольору з фіолетовим відтінком, інтенсивним ароматом, нотками дрібних ягід та спецій, особливо чорного перцю. Структуроване та свіже.

Tempranillo (Темпранільйо) – технічний сорт чорного винограду, вважається одним з найважливіших сортів Іспанії. Основними ароматами вин з Темпранільйо є слива та томат. Додатковими нотами виступає тютюн, ваніль, гвоздика. Винам характерний приємний довгий післясмак та м’які таніни.

Сорти білого винограду

Airèn (Айрен) – технічний сорт білого винограду. Один із самих розповсюджених білих сортів у Іспанії. Винам з Айрен характерний трав’янистий аромат, фруктовий букет та приємний смак.

Albariño (Альбаріньйо) – сорт білого винограду, автохтонний для регіону Галісія (Іспанія). Його характерний аромат є дуже схожим з Віоньє, нагадує абрикос. Вино Альбаріньйо – біле, дуже легке та смачне.

Cayetana Blanca (Каєтана Бланка) – іспанський сорт білого винограду, вирощується на півдні Іспанії, де його переганяють для виготовлення коньяку.

Godello (Годелло) – іспанський сорт білого винограду, культивується виключно в регіоні Галісія. Отримані вина мають квітковий і фруктовий аромат.

Hondarrabi Zuri (Хондаррабі Зурі) – білий сорт винограду походженням з Іспанії. Вина з цього винограду мають блідо-жовте забарвлення, аромати цитрусових, стиглих фруктів, трав і квітів. Є основним виноградним сортом для виготовлення вин Txakoli (Ксаколі).

Macabeo (Макабеу) – іспанський сорт білого винограду, поширений також на території Франції. Характеристиками вин з цього винограду є делікатний аромат, солом’яно-жовтий, досить блідий колір та низький вміст алкоголю.

Palomino (Паломіно) – іспанський сорт білого винограду, поширений в регіоні Андалусія та Канарських островах. З Паломіно виготовляють сухі вина Херес, а також використовують в купажі з Педро Хіменез для виготовлення більш солодких вин.

Pedro Ximénez (Педро Хіменез) – технічний сорт білого винограду іспанського походження. Крім Іспанії, Педро Хіменез успішно культивується у Португалії, США та Австралії. З винограду Педро Хіменез виготовляють кріплені вина Херес.

Verdejo (Вердехо) – технічний сорт білого винограду. Вердехо є автохтонним іспанським сортом. З цього винограду виробляють вина яким притаманні трав’янисті, квіткові та фруктові нотки. Вина мають гарну структуру та кислотність, збалансовані на смак та гарний післясмак.