Загальна площа виноградників: 420 000 гектарів

Загальна кількість виробленого вина: 23,6 мільйона гектолітрів (2019)

Сорти чорного винограду

Barbera (Барбера) – автохтонний сорт червоного винограду регіону П’ємонт (Італія). Вина з Барбера бувають як тихими та і ігристими. Маю високу кислотність та м’які таніни, вони елегантні та фруктові.

Cabernet Franc (Каберне Фран) – міжнародний сорт чорного винограду походженням з Жиронди (Франція). Каберне Фран надає своїм винам елегантність та структуру. Характерним ароматом є перець та фрукти.

Cabernet Sauvignon (Каберне Совіньйон) – міжнародний сорт чорного винограду походженням з Бордо (Франція). Недавні генетичні тести підтверджують, що Каберне Совіньйон походить в результаті схрещування Каберне Франка з білим сортом винограду Совіньйон. Вина Каберне Совіньйон інтенсивного червоно-рубінового кольору, фруктові та з хорошою структурою.

Merlot (Мерло) – технічний сорт чорного винограду походженням з Жиронди (Франція). Відноситься до міжнародних сортів. Отримані вина мають насичений колір, м’які та структуровані з фруктовим ароматом.

Petite Sirah/Durif (Петит Сіра/Дюріф) – чорний сорт винограду, вирощується переважно в теплих районах Каліфорнії. Незважаючи на назву, воно не має нічого спільного з виноградним сортом Сіра. З цього виноградного сорту отримують вина темного кольору, відносно кислі з ароматами блакитних та чорних фруктів.

Pinot Noir (Піно Нуар) – французький сорт чорного винограду, відноситься до міжнародний сортів та вважається одним з найблагородніших сортів світу. Червоні вина отримані з Піно Нуар мають низький вміст танінів та хорошу кислотність. На ніс добре відчутні аромати червоних фруктів та квітів.

Syrah (Сіра) – міжнародний сорт чорного винограду, експортований з Франції. Вина червоно-рубінового кольору з фіолетовим відтінком, інтенсивним ароматом, нотками дрібних ягід та спецій, особливо чорного перцю. Структуроване та свіже.

Tempranillo (Темпранільйо) – технічний сорт чорного винограду, вважається одним з найважливіших сортів Іспанії. Основними ароматами вин з Темпранільйо є слива та томат. Додатковими нотами виступає тютюн, ваніль, гвоздика. Винам характерний приємний довгий післясмак та м’які таніни.

Zinfandel/Primitivo (Зінфандель/Примітиво) – італійський чорний сорт винограду. З Примітиво отримують насичені за кольором вина з відмінною структурою, ароматом малини, ожини, черешні та легких спецій.

Сорти білого винограду

Chardonnay (Шардоне)– міжнародний сорт білого винограду, який вирощується у всіх виноробних районах світу. Походить Шардоне з Франції. Вина з Chardonnay характеризуються делікатним ароматом екзотичних фруктів (особливо ананас), елегантним смаком та гармонійністю.

Madeleine Angevine (Мадлен Анджевін) – білий сорт винограду походженням з Франції. Є популярним в Німеччині, Киргизстані та штаті Вашингтон. З винограду Мадлен Анджевін отримують привабливі вина з фруктовим та квітковим ароматом.

Müller-Thurgau (Мюллер-Тургау) – білий сорт винограду походженням з Гайзенгайм (Німеччина). Виноград Müller-Thurgau широко поширений в Європі, особливо Німеччині, Швейцарії та Італії, а також висаджується в країнах, що розвиваються, таких як Нова Зеландія. Вина Müller-Thurgau як правило молоді та готові до пиття, характеризуються вишуканістю, гарною структурою та свіжістю.

Muscat of Alexandria (Мускат Олександрійський) – білий сорт винограду походженням з Єгипту. В Італії цей сорт має назву Zibibbo (Дзібіббо). Отримані вина характеризуються солом’яно-жовтим кольором з насиченими золотистими відблисками. На смак вина є солодкими та з високим вмістом алкоголю.

Pinot Gris (Піно Грі) – технічний сорт винограду походженням з Бургундії (Франція), поширений на всіх континентах. Незважаючи на те, що шкірка винограду має червоне забарвлення, цей виноград відносять до білих сортів. Вина отримані з Pinot Gris характеризуються фруктовим смаком та хорошою структурою.

Riesling (Рислінг) – німецький сорт білого винограду з якого виготовляють сухі, ігристі та десертні вина. Рислінг – ароматний сорт, вина якого характеризуються чудовим фруктовим букетом (особливо персик та абрикос).

Sauvignon Blanc (Совіньйон Блан) – ароматний сорт білого винограду походженням з Бордо (Франція). Совіньйон Блан – один з найпоширеніших сортів білого винограду в світі. В залежності від клімату отримані вина будуть характеризуватись трав’янистими або фруктовими нотками.

Siegerrebe (Сегереб) – німецький сорт білого винограду. Крім Німеччини, вирощується також на території штату Вашингтон та Англії. Вина характеризуються низькою кислотністю, мають аромат, що нагадує Мускат, а на смак схожі з Ґевюрцтрамінер.